Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 2 Hlasů

a:Drake - vše pro geocaching na Android pro uživatele GeoGetu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1303 odpovědí na toto téma

#881 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 9:22

fremen.cz napsal/a:
Tak jsem zjistil, že a:Drake nezaznamenává nález do databáze, ale jen generuje FN, což je nemilé B)
Kdyby to dělalo nález přímo do DTB, tak nemusím pak v GG ten nález logovat znovu ;)


A čemu říkáš nález? Datum a čas se nálezu se zapíší ke keši, připravený log se uloží zvlášť a je připravený k exportu nebo přímému odeslání na web. Pokud ho z a:Drake rovnou publikuješ, zapíše se log i ke keši. V každém případě při synchronizaci databáze zpět do GG se ti keš označí jako nalezená, nanejvýš tam není tvůj log.
Druhá možnost je zalogovat na webu a pak si do GG stáhnout vlastní nálezy.
Nevidím jediný důvod, proč v GG "logovat znova".
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#882 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 9:23

Petman02 napsal/a:
Stačí si v GG přes GC live stáhnout své nálezy a je to. Otázka jednoho kliknutí.


Pořád loguješ FI znovu, jen jde o jiné kliknutí.
Jelikož mám ty DTB synchronizované automaticky, tak bych nemusel klikat nijak, což by byla právě ta výhoda.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#883 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 10:11

fremen.cz napsal/a:

Petman02 napsal/a:
Stačí si v GG přes GC live stáhnout své nálezy a je to. Otázka jednoho kliknutí.


Pořád loguješ FI znovu, jen jde o jiné kliknutí.
Jelikož mám ty DTB synchronizované automaticky, tak bych nemusel klikat nijak, což by byla právě ta výhoda.

LudekV odpovědal i na druhou možnost, synchronizovat data s aDrake do GG.
  • 0

#884 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 10:25

Jestli fremenovi dobře rozumím, má databázi nějak (dropbox?) synchronizovanou obousměrně, tj. i z telefonu do PC a nechtěl by se o zalogovanou keš v Geogetu už vůbec starat. To ale může být problém, Luděk v tomhle vláknu 6.6.2012 psal, že "android nepodporuje prostorový index (RTree), takže GeoGet by v nejlepším případě neuměl hledat podle souřadnic, v horším by mohl padat."
  • 0

#885 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 10:30

RenierX napsal/a:
Jestli fremenovi dobře rozumím, má databázi nějak (dropbox?) synchronizovanou obousměrně, tj. i z telefonu do PC a nechtěl by se o zalogovanou keš v Geogetu už vůbec starat.


Ano, přesně takto to mám, přenos dat jde oběma směry podle toho kde je aktualizovaný soubor.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#886 Poacher

Poacher

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 11:59

fremen.cz napsal/a:
Tak jsem zjistil, že a:Drake nezaznamenává nález do databáze, ale jen generuje FN, což je nemilé B)
Kdyby to dělalo nález přímo do DTB, tak nemusím pak v GG ten nález logovat znovu ;)


Tak tohle nechápu - mě a:Drake zapisuje nálezy přímo do databáze v telefonu, a pokud pak aktualizuji databázi v GG pomocí plug-inu, objeví se mi i v ní.

Koukám že píšu s křížkem po funuse :-)
  • 0

#887 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 12:13

Poacher napsal/a:
Tak tohle nechápu - mě a:Drake zapisuje nálezy přímo do databáze v telefonu


Tak schválně, udělej si např 5 nálezů v telefonu, tu DTB z telefonu vem, nakopíruj do PC a dej vyhledat jen nalezené v dané DTB a jestli tam ty nálezy budou zaznamenány s datem a časem, tak pak asi něco dělám špatně, protože mi to opravdu takto nefunguje.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#888 Poacher

Poacher

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 12:20

fremen.cz napsal/a:

Poacher napsal/a:
Tak tohle nechápu - mě a:Drake zapisuje nálezy přímo do databáze v telefonu


Tak schválně, udělej si např 5 nálezů v telefonu, tu DTB z telefonu vem, nakopíruj do PC a dej vyhledat jen nalezené v dané DTB a jestli tam ty nálezy budou zaznamenány s datem a časem, tak pak asi něco dělám špatně, protože mi to opravdu takto nefunguje.


Já to dělám trochu jinak - obě databáze synchronizuji přes plug-in v GG, a funguje mi to. Navíc je to jednodušší něž tahat z telefonu celou databázi.
  • 0

#889 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 12:28

fremen.cz napsal/a:

Poacher napsal/a:
Tak tohle nechápu - mě a:Drake zapisuje nálezy přímo do databáze v telefonu


Tak schválně, udělej si např 5 nálezů v telefonu, tu DTB z telefonu vem, nakopíruj do PC a dej vyhledat jen nalezené v dané DTB a jestli tam ty nálezy budou zaznamenány s datem a časem, tak pak asi něco dělám špatně, protože mi to opravdu takto nefunguje.


Jasně že tam budou s datumem a časem. Jenže tam můžou být bez souřadnic, které GeoGet očekává, jak mě správně citoval RenierX.
Opakuji - prosté překopírování databáze z a:Drake do GeoGetu NENÍ DOBRÝ NÁPAD

Použití pluginu ADS není o moc složitější a udělá vše automaticky a koretně.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#890 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 12:33

Tak proč tam nejsou, resp to nefunguje? Mám to čerstvě otestováno, včera jsem udělal odlov, v aDrake dal nalezeno (bez odeslání logu online) a v DTB na PC se mi daná cache neukázala jako nalezená.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#891 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 12:46

Pokud se nepletu, tak A:Drake si nálezy a jeste nektera data uklada bokem do databaze _adrake.db3. A proto to pri synchronizaci funguje a kopirovani ne. Reseni je bud pozivat synchronizacni plugin nebo nalezy posilat z mobilu na net a do geogetu je stahovat.
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#892 Poacher

Poacher

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 13:07

fremen.cz napsal/a:
Tak proč tam nejsou, resp to nefunguje?
Mám to čerstvě otestováno, včera jsem udělal odlov, v aDrake dal nalezeno (bez odeslání logu online) a v DTB na PC se mi daná cache neukázala jako nalezená.

Já taky neodesílám logy on-line. Po návratu z hledání spustím na notebooku geoget, otevřu si příslušnou databázi, spustím synchronizační plug-in a dám aktualizovat databázi z PDA. Po ukončení mám nálezy v databázi geogetu. Pokud chci odeslat nálezy na web, mohu buď vygenerovat field notes z databáze geogetu, nebo přímo v a:Drake v telefonu. Mě to takhle funguje, vyzkoušeno naposled včera.
  • 0

#893 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 13:15

Já bych právě rád vynechal ono "spustím synchronizační plug-in a dám aktualizovat databázi" protože DTB se mi syncuje sama automaticky PC<>mobil dle toho kde jsou novější data.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#894 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 13:22

A to prave nejde, protoze ty databaze nejsou totozne (jak uz nekdo psal) a tudi nejde (nebo spis nemusi jit) pouzit databazi z AD. Jinak ani nevidim duvod to delat takto. Co mas v mobilu navic krome nalezu a max poznamek u nalezenych kesi?
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#895 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 13:34

Tak naposledy: Kopírování databáze z a:Drake do Geogegtu není dobrý nápad - bude ti minimálně blbnout hledání podle souřadnic. Smiř se stím, že tudy cesta nevede.

Jinak a:Drake ukládá datum a čas nálezu stejně jako GG, takže pokud je keš nalezená v aD a není v GG, tak se ti to asi nesynchronizuje. Pokud se chceš přesvědčit, prozkoumej obsah pomocí nějakého SQL manageru.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#896 Poacher

Poacher

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 13:50

fremen.cz napsal/a:
Já bych právě rád vynechal ono "spustím synchronizační plug-in a dám aktualizovat databázi" protože DTB se mi syncuje sama automaticky PC<>mobil dle toho kde jsou novější data.

Já dřív taky přetahoval celou databázi a právě proto, že to zlobilo, jsem přešel na synchronizaci přes plug-in.
  • 0

#897 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 13:55

Tak pokud nebudu řešit přenos Mobil>PC tak mi jde primárně o přenos PC>Mobil abych se nemusel starat o to, zda jsem náhodou nezapomněl stáhnout aktuální DTB do mobilu. Což by fungovat mělo, předpokládám...
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#898 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 20:40

fremen.cz napsal/a:
Tak pokud nebudu řešit přenos Mobil>PC tak mi jde primárně o přenos PC>Mobil abych se nemusel starat o to, zda jsem náhodou nezapomněl stáhnout aktuální DTB do mobilu.
Což by fungovat mělo, předpokládám...

To mi funguje. Prostě do mobilu nakopíruji geoget.db3 a je to. Nazpět jsem to ani nikdy nezkoušel vlastně.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#899 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2013 - 21:39

Tak mne napadá, jde v aDrake použít mapu Garmin, např TOPO Czech 2012 PRO? Na webu se píše " možnost nastavit vlastní zdroj mapy (pokud je kompatibilní s podporovanými)" ovšem neviděl jsem nikde komplet seznam podporovaných formátů map.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#900 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2013 - 22:00

Na webu se toho píše mnohem víc
http://adrake.cz/dok...:doc#zdroje_map

Stručně: Garmin ne, různé rastrové mapy ano, vektorové MapsForge (Locus a další) ano
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama